Uzaktan Eğitim Duyurusu

21 Mart 2020 Cumartesi

23 Mart 2020 tarihi itibariyle üniversitemiz bünyesinde yer alan tüm derslerin geçici süreyle uzaktan eğitim yoluyla verilmesine karar verilmiştir.
İZLENECEK YOL
1-  http://eders.trabzon.edu.tr/login/index.php linkinden kullanıcı adınızı (öğrenci numaranız) ve şifrenizi (TC Kimlik No İlk 5 hanesi) girerek Online Ders Platformu sayfanıza ulaşabilir, dersleri takip edebilirsiniz.
Türk Dili ile Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi derslerini alan öğrencilerimiz eski şifreleri (TC ilk 4 hane ve Okul numarası son 4 hane) ile sisteme giriş yapacaklardır.
2- Daha fazla ayrıntılı bilgi öğrenmek için http://uzem.trabzon.edu.tr/index.php/1967-2/ linkine tıklayıp Öğrenciyim butonundan Uzaktan Eğitim sistemi ile ilgili her türlü bilgiyi / yardımı alabilirsiniz.
3- Her haftalık ders için ders sorumlusu tarafından mutlaka 1 kaynak (sunum, ders notu, ders anlatım notu, kitap bölümü vb.) ve 1 etkinlik (tartışma, ödev, kısa sınav, araştırma raporu vb.) paylaşımı yapılacak.
Kaynak ne anlama geliyor? Anlamı: Dersler canlı olarak yapılabilir. Ya da sunum eklenebilir.
Etkinlik ne demek? Anlamı: Etkinlik, her hafta yapılan dersler için ders sorumlusu tarafından size verilen ödev anlamına gelir. Ders sorumlusu sizi kısa sınav da yapabilir. Bu yüzden mutlaka etkinliklerin yapılması gerekmektedir. Haftalık olarak yaptığınız etkinlikleri UZEM sayfanızdan sisteme eklemelisiniz. Çünkü arasınav notunuz etkinlikler üzerinden verilecektir.
Dersi alttan alan öğrecilerinde arasınav notu değerlendirilmesinde bu etkinlikler değerlendirileceği için verilen ödevleri sisteme yüklemeleri zorunludur.
4- Arasınav değerlendirilmesinde online ortamlarda gerçekleştirilecek tartışma, ödev, kısa sınav, araştırma raporu vb. etkinlikler göz önünde bulundurulacaktır. Ders sorumlusu etkinliği sisteme ekleyecek ve o ders için öğrenci belirtilen gün ve saate kadar etkinliği hazırlayarak sisteme yükleyecektir. Belirtilen etkinlikler ders sorumlusunun vereceği süre ile sınırlıdır.
5- 23 Mart 2020 tarihinden önce gerçekleştirilen derslerin kaynakları sisteme eklenecektir.
6- Staj işlemleri ikinci bir duyuruya kadar askıya alınmıştır / ertelenmiştir.